אודות

מימיו הראשונים של יחיאל אבו כקבלן בנייה קטן ועד לקבוצת אבו יחיאל כפי שהיא כיום, שמה של החברה תמיד היה כרוך בד בבד עם העיר אשדוד. ולא בכדי: כחברה משפחתית ששורשיה נטועים עמוק בלב העיר, המניע שעמד לנגד עיני החברה מאז ומעולם היה הרצון לפתח ולקדם את העיר, ולספק אפשרויות מחייה ותעסוקה ברמה הגבוהה ביותר לכל תושביה.

בדומה לאבו עצמו, שהתחיל מפועל בתחום הבנייה וצמח בעזרת שתי ידיו ובכוחות עצמו, כך צמחה החברה בכוחות עצמה וללא תלות בגורמים חיצוניים. ההתקדמות והצמיחה הענפות במידה רבה התאפשרו בזכות יכולת התמרון הגבוהה כחברה משפחתית פרטית, שלמרות גודלה עד ליום זה מתנהלת בגמישות ובעצמאות כלכלית מוחלטת.

לאורך עשרות שנות פעילותה הקימה החברה עשרות אלפי יחידות דיור ואלפי מ״ר למסחר ברחבי הארץ, כאשר עיקר הבנייה התמקדה בעיר אשדוד: ממגדלי מגורים ומסחר, דרך מתחם מכללות אקדמיות, מעונות סטודנטים, קריית חינוך, מרכזים קהילתיים, דיור מוגן, ועד לבית החולים אסותא החדשני. כל אלו תרמו באופן משמעותי להפיכתה של אשדוד לעיר החמישית בגודלה בארץ המונה כ-רבע מיליון תושבים.

בשנת 2020 חגגה החברה 30 שנה. גם כיום, כאשר מתרחבת אבו יחיאל לפרויקטים מחוץ לעיר ונכנסת לתחומים חדשים, העיר אשדוד נותרה ליבת העסקים של החברה, והיא תמיד תישאר כזו.

אבני דרך לאורך ההיסטוריה

1963 – משפחת אבו עולה לאשדוד, יחיאל אבו מתחיל את עבודתו הראשונה בתחום הבניין

1969 – יחיאל אבו יוצא לדרך עצמאית כקבלן ברזל ולאחר מכן קבלן שלד ומעסיק 20 עובדים

1990 – אבו יחיאל מוקמת באופן רשמי והפרויקט הראשון של החברה יוצא לדרך

2000 – רכישת מרבית הקרקעות ברובע י"ז והקמת בית הכנסת

2008 – רכישת קרקעות הרובע המיוחד ושינוי ייעודן לצורך הקמה עתידית של פארק ההייטק

2012 – כניסה רשמית לענף המלונאות – השקת המלון המשמעותי הראשון אי פעם באשדוד

2013 – רכישת קי.בי.ע, שמהווה את זרוע הקרקעות של הקבוצה

2016 – אבו יחיאל חוברת לאלתא ורוכשת 50% מחברת 'אלבטק'

2019 – טקס הנחת אבן הפינה לפארק ההייטק הראשון והרובע המיוחד באשדוד

2020 – רכישת מתקני האחסון והקרקעות מידי חברת דלק פי גלילות

פרופיל חברה

אבו יחיאל היא חברת ייזום ובנייה פרטית, בעלת התמחות בזיהוי הזדמנויות אטרקטיביות והשבחה של מתחמי נדל”ן, משלב הייזום ועד למסירה. בין היתר, מתמחה החברה בהובלה של תהליכי תכנון מקומיים ואזוריים, רישוי ושינוי ייעוד קרקע, ייזום פרויקטים למגורים, מתחמי התחדשות עירונית, אזורי תעסוקה, מלונאות, עסקים ומסחר.

לאורך השנים, רכשה לעצמה החברה מוניטין רב בייזום פרויקטים בתחום הנדל"ן, לאור הסטנדרט הגבוה וחסר הפשרות שמאפיין את כלל הפרויקטים שבהובלתה.

לצד ניהול מספר רב של פרויקטי נדל"ן, מחזיקה החברה במלאי קרקעות נרחב במיקומים מרכזיים, המיועדות לבניה עתידית של פרויקטים למגורים, תעשייה, מסחר ומלונאות. במסגרת זו, נכללים מקבצי דיור מוגן, מעונות סטודנטים, מרלו"גים, מגדלי משרדים ומלונות, ובימים אלו מקדמת החברה את בנייתו של פארק הייטק אשר ישתרע על פני 133 דונם ברובע המיוחד בעיר.

כחברה פרטית המנוהלת באופן עצמאי ובלתי תלוי, זוכה אבו יחיאל לעוצמה פיננסית איתנה המבוססת על הון עצמי הנאמד בקרוב למיליארד שקלים חדשים, המאפשרים לחברה לקדם פרויקטים מורכבים רחבי היקף, באיכות גבוהה במיוחד ובלוח זמנים קצר באופן משמעותי מהמקובל בתחום. כתוצאה מכך, היא מציגה באופן עקבי נתוני צמיחה שנתיים גבוהים, ולא בכדי היא נחשבת לאחת מקבוצות הנדל״ן, הגדולות, הבולטות והיציבות בישראל.