דיור ציבורי

שוק הדיור הציבורי הוא יסוד חשוב ומשמעותי מאד בישראל, והוא נמצא בתנופה בשנים האחרונות, במסגרת פרויקט לאומי של בנייה ציבורית להשכרה ארוכת טווח עבור זכאים, עולים וקשישים.

מדובר בנכסים המשמשים כמרכז מגורים מסובסד לאוכלוסיות הזכאיות לכך על פי הגדרות המדינה (משרד הקליטה ומשרד השיכון). פרויקטים מהסוג הזה מאגדים שיתוף פעולה בין היזם, המדינה וחברת הניהול, כאשר המטרה היא אחת: לספק את פתרון הדיור הטוב ביותר למשקי הבית שאינם מסוגלים לרכוש או לשכור דירה בשוק הפרטי, ולאפשר להם לנהל את חייהם בכבוד וברמה הכי גבוהה שניתן.

למול המטרה להביא לצמצום רשימת ההמתנה של זכאי הדיור הציבורי, עומדים אתגרי הניהול השוטף של המדינה וחוסר היציבות הפוליטי, שמקשים על יישום התכניות השאפתניות לפיתוח שוק הדיור הציבורי שמוצגות מעת לעת. ואולם, התקווה של כל הנוגעים בדבר היא כי מגמת ההתפתחות שהחלה בתחום בשנים האחרונות תימשך, ותאפשר לנו לספק את פתרונות הדיור לאלו שזקוקים להם.

מקבצי דיור

חברת אבו יחיאל מחזיקה במקבץ דיור בחיפה, הממוקם בלב שכונת רוממה בחיפה וכולל 175 יחידות דיור. יחידות אלו מושכרות למדינה ומנוהלות על ידי חברת אבו יחיאל.

דיור מוגן

פרויקט הדיור המוגן באשדוד זהו בית חם ואינטימי, המיועד לבני הגיל השלישי תושבי העיר וסביבתה, ומנוהל על ידי זרוע הקרקעות של הקבוצה – חברת קי.בי.ע., האחראית לספק את כל צרכי הדיירים. במסגרת התכנית, יוקם מתחם דיור מוגן ברובע המיוחד, אשר יכלול 147 יחידות דיור המיועדות לגיל הזהב.