הנהלה

ezgif.com-gif-maker (11)

יחיאל אבו – יו"ר

יחיאל הוא הרוח החיה מאחורי החברה. חזונו לפיתוח העיר אשדוד, החיבור שלו לעיר ולתושבים ופעילותו הבלתי נדלית בתחום הם שהביאו את החברה למקום בו היא נמצאת היום. הוא משמש כיום כיו"ר החברה, שמציגה עשייה ענפה בבניית מתחמי מגורים, מלונאות, מסחר ותעשייה, אנרגיה והייטק.

את צעדיו הראשונים בענף הבנייה עשה כבר בגיל 15, בהכנה של בלוקים ומרצפות ממלט ברחוב העבודה באשדוד, בשכר של 7 לירות ליום עבודה. בסמוך לסיומה של מלחמת ששת הימים סיים את שירותו הצבאי כלוחם, וחזר לענף הבניה, שם צבר ניסיון רב, עד שהפך למומחה של ממש בתחום.

עם הזמן, פנה יחיאל לדרך עצמאית והעסיק תחתיו כ-20 עובדים, תוך שהוא הופך להיות קבלן ברזל ולאחר מכן קבלן שלד. בשנת 1990 הקים יחד עם דינה אשתו את חברת 'אבו יחיאל חברה לבניין בע"מ' וניגש לפרויקט הראשון של החברה: "וילה בפארק" (דירות קוטג'). ההצלחה האירה לשניים פנים, והחברה המשיכה והתפתחה מבנייה של פרויקטים ומתחמים ועד לתכנון והקמה של רובעים שלמים.

בעיר הוא מוכר בידי כל בתור מי שהקים אינספור פרויקטים, שבהם מתגורר חלק משמעותי מתושבי העיר, ומצוי בקשר טוב עם רבים מהם, שמוקירים לו תודה על מעשיו. מעבר להתפתחות ולהתרחבות בתחום הנדל"ן, העניק אבו תפנית טכנולוגית ואבולוציונית לעיר, בדמות החזון שלו לפתח בעיר תחומי מסחר חדשים בתחום המלונאות וההייטק.

עם השנים קנה לעצמו שם כאחד מבוני העיר, וגם כיום כאשר הוא משמש כיו"ר החברה, ניתן לראות אותו בפרויקטים השונים, כאשר הוא מגיע לשטח עם ראשוני הפועלים, ודואג למעורבות אישית בכל פרט בבנייה.

צחי אבו, מנכ"ל ובעלים

כשם שמהווה יחיאל אבו את שורשיה ההיסטוריים של החברה, שצמחה מתוך החזון השאפתני והבלתי מתפשר שלו – כך מהווה צחי, בנו של יחיאל ויזם נדל"ן ותיק, את דור העתיד שלה.

לצד הכשרתו כעורך דין, מביא עמו צחי ניסיון רב שנים בהשבחת ופיתוח מתחמי נדל"ן, ייזום פרויקטים למגורים, מתחמי התחדשות עירונית, מסחר ועוד, לצד תפקידים שונים שמילא בתחום האנרגיה.

את המומחיות שצבר בעולם העסקים הביא עמו צחי לחברה בשנת 2019, כשמונה רשמית למנכ"ל החברה. החל מיום זה ואילך שינה את פני החברה: בד בבד עם המשך מימוש החזון של יחיאל בפיתוח העיר אשדוד, החל לפתח את החברה לתחומים חדשים בעולמות הנדל"ן והאנרגיה.

במסגרת זו, נעזר צחי בידע ובמומחיות שנצברו בחברה במהלך עשרות שנים של בנייה באשדוד, כדי לפרוץ החוצה לייזום, בנייה ורכש של פרויקטים בערים נוספות בארץ ובעולם. בנוסף, הוציא לפועל את עסקת הרכישה של פי גלילות שאפשרה לחברה להתרחב לתחום האנרגיה, שמהווה נדבך משמעותי בעתידה של החברה.

כיום מוביל ומנהל צחי אבו את פעילותה של "קבוצת אבו יחיאל" במגוון תחומי הפעילות שלה: נדל"ן, הייטק ואנרגיה – בעיר אשדוד, בארץ ובעולם.