מסחר והשקעות - מבוא

לאורך עשורים רבים התמקדה אבו יחיאל בפיתוח העיר אשדוד באמצעות רכישה והשבחת קרקעות ובניית פרויקטים למגורים. אחת ההבנות שהתגבשה עם השנים הייתה כי חלק משמעותי מהפוטנציאל שמאחורי פיתוח העיר, טמון בפיתוח מערך המסחר בה.

במהלך העשור האחרון החלה אבו יחיאל לבנות מתחמים מסחריים ולהשביח מתחמים קיימים, מתוך הרצון להשביח את התשתית המסחרית עבור תושבי העיר, ובמקביל למשוך תושבי חוץ ואנשי עסקים ולפתח את התיירות.

לצד מתחמי הקניות והבילוי, רבים מהפרויקטים למגורים שמבצעת החברה כיום משלבים שטחי מסחר.

כמה מילים על מתחמי המסחר בעיר

בשנים האחרונות הפכה אשדוד למוקד תיירותי והמתחמים המסחריים בה שוקקים ומלאי חיים. קבוצת אבו יחיאל מחזיקה בכמה מתחמים מסחריים בעיר, כגון: מתחם גן העיר בשותפות), המרכז המסחרי הנבנה ברובע ט״ז (בשותפות) הנמצאים במיקומים מרכזיים ומבוקשים. חלקם מקורים, חלקם שוכנים תחת כיפת השמיים, וכולם מצויים כמעט תמיד בתפוסה מלאה.

לאחרונה, רכשה הקבוצה את הבעלות בחברת ״ארנה סטאר גרופ בע"מ״. מהלך זה הינו צעד חיזוק משמעותי בחטיבה המסחרית של קבוצת אבו יחיאל.

חברת ארנה מחזיקה בקניון ״ארנה נהריה״ ומתחם הקניות הפתוח ״סטאר-סנטר״ אשדוד. קניון ״ארנה״ בנהריה משתרע על פני שטח מסחרי של כ– 14,000 מ"ר ומתחם ה״סטאר -סנטר״ באשדוד משתרע על שטח של כ- 107,000 דונם, כאשר 50,000 מ"ר מתוכו הינם שטחים מסחריים וכ-1,400 מקומות חנייה. שני המרכזים כוללים רשתות אופנה, מותגים מהארץ ומהעולם, בתי קפה ומסעדות המהווים מוקד משיכה לבילוי ופנאי. מרכזים מסחריים אלה מייצרים מאות מקומות עבודה לתושבי הערים בהן נמצאים מרכזי הקניות.

מה שעומד מאחורי מתחם מסחרי מצליח זו החשיבה כיצד להפכו לבעל ערך עבור אלו שמיועדים להנות ממנו. התשובה לכך נעוצה במגוון סיבות, בראשן המיקום, אולם לא פחות ממנו גם תמהיל החנויות: השאיפה למיקום של רשתות אופנה לצד מזון ומתחמי בילוי נוספים, וחשיבה על פתרונות קצה עבור קהלי יעד כגון הורים עם ילדים.

הגדרה מדויקת של כלל הפרמטרים ותשומת לב לפרטים הקטנים מייצרים אווירה נעימה, לצד חווית קנייה ובילוי איכותית: רכישה יעילה ומהנה, ובמקביל הפוגה והירגעות באחת מהמסעדות או בתי הקפה הפזורים במתחמים השונים ״ארנה סטאר גרופ בע"מ״ מהלך זה הינו צעד חיזוק משמעותי בחטיבה המסחרית של קבוצת אבו יחיאל.