קריית ההייטק

חברת אבו יחיאל, בסיוע עם עיריית אשדוד וגורמים נוספים, מקדמים בימים אלו את בנייתה של קרית הייטק, המיועדת לרכז חברות מובילות בתחום ההייטק, הביוטק והננוטק לצד תעשיות עשירות ידע ומשרדים למקצועות חופשיים.

הפארק, הממוקם ברובע המיוחד, בסמוך לתחנת הרכבת ולכביש 4, ישתרע על פני 133 דונם בעיר אשדוד, ובו אמורים להיבנות למעלה מ-400 אלף מ"ר לצורכי היי-טק, אשר מיועדים לספק כ-30,000 מקומות תעסוקה לתושבי העיר והסביבה.

מעונות הסטודנטים

במסגרת פרויקט קריית ההייטק, מתוכננת הקמה של 450 יחידות דיור עבור מגורי סטודנטים ברובע המיוחד, בקרבת בית החולים אסותא, תחנת הרכבת עד הלום ומכללת סמי שמעון. המגורים ישולבו עם מתחם מסחרי שישתרע על פני 5400 מ"ר.

צפי להשלמת הפרויקט – 2025.

אלבטק

כחלק מחזונו של אבו יחיאל לחזק ולקדם את תחום ההייטק באשדוד, רכשה החברה 50% ממניות מפעל אלבטק באשדוד. אלבטק היא חברת בת של אלתא שמייצרת ומספקת שירותי ייצור והרכבה אלקטרוניים ושירותי פיתוח וייצור בתחומי האלקטרו-מכניקה לתחום הבטחוני והאזרחי, וכיום היא מוחזקת במשותף עם התעשייה האווירית.

במסגרת השיקולים שעמדו מאחורי הרכישה עומד בין היתר הרצון לחזק את כוח העבודה באשדוד, בדגש על קשת נרחבת של מקצועות, החל מייצור, דרך טכנאות ועד להנדסה ותכנה.

כיום, מעסיקה כיום כאלף עובדים מגיל 20 ועד 70, כאשר 90% מהם תושבי אשדוד והסביבה הקרובה, מגמה אותה מתעתדת החברה לשמר. כמו כן, מקדמת אלבטק מספר פרויקטים חברתיים לטובת הקהילה – אחד מהם הוא שילוב אוכלוסייה חרדית כחלק ממערך העבודה, בעיקר בתחום של טכנאות והנדסאות אלקטרוניקה.

בשנת 2024 מיועד בית אלבטק מתוכנן לפתוח את שעריו עם השלמתו של פארק ההייטק החדש. הבניין החדש צפוי לכלול 7 קומות,  ובו תשוכן אלבטק וחברות הייטק נוספות. המפעל החדש ישתרע על פני שטח של 23 אלף מ"ר, ועתיד להעסיק כ-1500 עובדים.